Strona główna » Hasła » noob

noob

nowicjusz, osoba niewtajemniczona, niewprawiona, a także nieudacznik. Pogardliwe określenie dla tych, którzy nie radzą sobie w wieloosobowych grach online lub w rzeczywistości, nie umieją dostosować się do zasad gry lub współpracy w danej społeczności. Stąd wyraźne zróżnicowanie na początkujących (nwbynewbie ) i noobów, którzy mają niskie umiejętności, nie potrafią właściwie komunikować się z innymi, ciągle przegrywają, zatrzymali się w miejscu. Noob jest antonimem doświadczonego, dobrego gracza, określanego jako pro (skrót od pro – ang. professional – 'profesjonalista’).

Słowo jest znane w środowisku graczy internetowych (tzw. gamer speak), a jego upowszechnienie przypisuje się grupie hakerów The Cult of the Dead Cow, która stworzyła wiele wyrażeń we wczesnym slangu internetowym (zob. leet speak). Występuje także w kilku wariantach zapisu, np. nOOb, noobek, nobek, nub, nubek. Być może jest to skrócona wersja słowa newbie z amerykańskiego slangu wojskowego lub przekształcenie australijskiego newie. Może też być skrótem od new blood, czy new boy.

1. Kolega napisał mojej kumpeli: Noobek jesteś. A ona nie wie co to znaczy i co mu odpisać pomózcie pliz /https://zapytaj.onet.pl/Category/027,004/2,10718994,Co_to_znaczy_Noobek_.html

2. Jaka świetna historia jak nobek został pro nobkiem https://www.youtube.com/watch?v=xTM6SNRR0nc

3. A  ten noob idzie z nami? /Z/

(Zgłoszenie: 22.11.2022, oprac. Anna Wileczek)

 

Szukaj hasła

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj
Szukaj
Post Type Selectors