Strona główna » Hasła » friendzone

friendzone

zrost wywodzący się z języka angielskiego: friend zone, gdzie oznacza 'strefa przyjaźni’. Odnosi się do relacji, gdy jedna osoba jest zakochana w drugiej, podczas gdy ta druga chce pozostać na etapie przyjaźni lub koleżeństwa. Wyrażenie jest  popularne w komunikatorach, mediach społecznościowych oraz konwersacji bezpośredniej.

Współcześnie słowo  friendzone coraz częściej jest używane do eksplanacji skomplikowanych związków damsko-męskich lub innych relacji uczuciowych. Np.  może kojarzyć się czasem z udawaną, nieuczciwą przyjaźnią ze strony mężczyzny (syndrom Nice Guy) wykorzystującego relację do seksualnego zdobycia kobiety (oczekującego czegoś więcej niż tylko przyjaźń).

1. Jak wyjść z FRIENDZONA? /https://www.youtube.com/watch?v=a-dCOgG1X78/

2. A co jeżeli dziewczyna jest w tym friendzone, chciałaby z tego wyjść, ale z powodu wspólnej pracy nie może ograniczyć kontaktu z chłopakiem?https://kobiecaperspektywa.pl/friendzone/

3. Żadna mnie nie chce. Tylko friendzona! /z/

4. Nie chcę być koleżką, dość friendzone /Friendzone, friendzone, daj mi z niego wyjść nie bądź jędzą/Pasujemy do siebie, znajomi tak twierdzą, a wczoraj śmigaliśmy po najwyższych drzewach /Deemz, Dwa Sławy, Sztoss, https://www.tekstowo.pl/piosenka,deemz__dwa_slawy__sztoss,friendzone.html/.

Szukaj hasła

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj
Szukaj
Post Type Selectors