Strona główna » Hasła » pokemon

pokemon

prześmiewcze określenie kogoś, kto ubiera się lub wygląda inaczej niż większość. Jest „dziwny”, wyróżnia się z otoczenia jak pierwowzór – kolorowe pokemony z gry mobilnej. Nazwa często jest  odnoszona do osób nieheteronormatywnych.

Słowo „pokemon” (pokémon) wywodzi się od japońskiego Pocket Monsters (jap. ポケットモンスター Poketto Monsutā) i ma związek z fikcyjnymi  stworami, zwanymi Pokémonami. Występują w filmach i internetowych grach fabularnych. Do najpopularniejszych produkcji należy Pokomen Go (2016) – gra miejska (terenowa), w której uczestnicy za pomocą smartfona lokalizują i łapią pokemony w swoim otoczeniu.  Można je także złapać przy okazji rozgrywanych cyklicznie eventów lub wymienić z innymi graczami. Pokemony dysponują różną mocą (siłą). Do najsłynniejszych z nich zalicza się: Pikachu, Snorlax, Mew, Mewtwo, Magikarp, Jigglypuff (zob. https://gamingowo.com/7-najbardziej-znanych-pokemonow/).

Źródło: https://gamingowo.com/7-najbardziej-znanych-pokemonow/

Przykład użycia:

1. Patrz, ale pokemon! /Z/

2. MOJA KOLEŻANKA Z KLASY JEST DIRECTIONERKĄ BOZE ALE Z NIEJ JEST TAKI PERFIDNY POKEMON /https://twitter.com/nielotnyptak/status/507169764066996224/

(Zgłoszenie: 26.10.2022, oprac. Dominika Czarnota-Zdybicka, Joanna Senderska, Anna Wileczek)

Szukaj hasła

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj
Szukaj
Post Type Selectors