Strona główna » Hasła » gyat

gyat

warianty: gyatt, GYAT, GYAAATT

1. 'slangowe określenie ładnej kobiety z kształtnymi, dużymi pośladkami’

W tym znaczeniu  słowo odnosi się nie tylko do oceny kobiecych pośladków  (zob. https://www.birminghammail.co.uk/news/uk-news/what-gyat-mean-tiktok-viral-26952937), ale jest także – jak wynika z przykładów użyć – jest synechdochą dziewczyny o ponętnych kształtach. W tym znaczeniu nawiązuje najprawdopodobniej do frazy: „Girl Your Ass Is Thick” (akronim GYAT).

2. 'slangowe określenie używane na Twitchu i TikToku, które jest skróconą wersją wyrażenia „do cholery”’; po raz pierwszy użyte przez streamera YourRAGE;

3.’podziw, szacunek dla atrakcyjnej osoby’ (np. portale streamingowe, na TikToku) (zob. https://www.capitalfm.com/internet/slang-tiktok/)

4. 'pozbieraj się, weź się w garść’ (skrótowiec od angielskiego „Get Your Act Together”

Akronim GYAT  w znaczenie przekleństwa, tj.  'cholera’ wywodzi się prawdopodobnie z  z AAVE, czyli afroamerykańskiej odmiany języka angielskiego i pierwotnie używany był w wykrzykniku. W latach dwudziestych XX wieku słowo to przeszło zmianę semantyczną i zyskało dodatkowe znaczenie  – „osoby, zwykle kobiety, z dużymi pośladkami, a czasem z figurą klepsydry”.

Różnie definiowane słowo gyat zyskało popularność w mediach społecznościowych, szczególnie na TikToku w 2022 r., częściowo dzięki częstemu używaniu go przez różnych streamerów internetowych. Stało się wiralem i memem, stosowanym i spopularyzowanym przez Pokolenie Alfa.

Zob. też: Gyatt to najnowszy kawałek slangu krążący w TikTok, ale co to znaczy?, https://pl.mehvaccasestudies.com/kobieta-z-teksasu-twierdzi-ze-przypadkowo-pojechala-do-meksyku-probujac-dostac-sie-do-home-depot

Do wyrazu gyat nawiązuje także piosenka: STICKING OUT YOUR GYAT FOR THE RIZZLER/ https://www.youtube.com/shorts/E_38nT6zpN8.  Jej autorem jest tiktoker @papaboy020, którą opublikował ten utwór na swoim kanale 5 października 2023 roku. Piosenka zawiera slangowe wyrażenia dobrze znane pokoleniu Z i pokoleniu Alfa. Są to m.in.: gyat, rizzler, skibidi, fanum tax i sigma: „Sticking out your gyatt for the rizzler / You’re so skibidi / You’re so fanum tax / I just wanna be your sigma”.  W teledysku pojawia się postać z Robloxa, tańcząca i biegająca dookoła. Teledysk osiągnął ponad 3,7 miliona wyświetleń do 10 października 2023 roku, otrzymując ponad 450 000 polubień i ponad 13 000 komentarzy. Na TikToku piosenka stała się wiralem. Wokal Papaboy został użyty 28 000 razy.

Nic nie wiadomo o użytkowniku @papaboy020. Ponieważ gra w Roblox, a jego głos brzmi bardzo młodo, uważa się, że ma mniej niż 16 lat; @papaboy020 jest aktywny na TikToku od stycznia 2023 roku.

Zob też: „Sticking Out Your Gyat for the Rizzler“ – mem, piosenka, tekst, wyjaśnienie, https://www.bedeutungonline.de/sticking-out-your-gyat-for-the-rizzler-mem-piosenka-tekst-wyjasnienie/

 

Przykłady użycia:

1. – To prawda, że Michał wczoraj wyrwał jakąś pannę w klubie?
– No w sumie prawda. Ale to taki GYAT konkretny.
– No wiesz, może on gustuje w krągłych laskach /Z/

(Zgłoszenie: 20.05.2024, oprac. Monika Bator)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj hasła

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj
Szukaj
Post Type Selectors