Strona główna » Hasła » gigachad

gigachad

’osoba idealna, wzbudzająca podziw; ktoś bardzo dobry w jakiejś dziedzinie lub coś co jest świetne, doskonałe’

Gigachad  odnosi się do słowa chad – nierealistycznego ideału męskiego piękna.  Wyraz gigachad został spopularyzowany w tym drugim znaczeniu przez streamera Mandzio, który chwalił w ten sposób jednego z uczestników programu „Piekielna kuchnia”. Warto zauważyć, że w języku polskim występuje także homonim –  czad (Ale czad!) w znaczeniu ‘świetne, zaskakujące, fantastyczne, doskonałe’.

Słowo wywodzi się z  subkultury inceli, gdzie odnosi się do najwspanialszego wcielenia (giga-) chada – mężczyzny przystojnego, muskularnego, wysokiego i bogatego. Wyróżnia się nie tylko muskularnym ciałem, ale specyficzną twarzą z szerokim podbródkiem, kwadratową szczęką i wydatnymi kośćmi policzkowymi. Urzeczywistnieniem gigachada jest Ernest Khalimow. Fotografie, na których występuje ten mężczyzna, robiły wielką karierę w Internecie od 2017 roku, ale użytkownicy tego medium powątpiewają, że naprawdę istnieje ktoś o tak perfekcyjnym i pożądanym przez mężczyzn wyglądzie (zob. więcej: https://vibez.pl/wydarzenia/gigachad-to-chlop-jak-dab-z-incelskich-memow-czy-istnieje-naprawde-6736155126295328a)

O gigachadzie powstają piosenki (gigachad song), a jego podobizna jest uwieczniana na koszulkach, kubkach i poduszkach.

Źródło: https://www.etsy.com/pl/listing/1269092127/ernest-khalimov-gigachad-poster-print?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=giga+chad&ref=sr_gallery-1-9&frs=1

1. W tej strzelance to on jest gigachadem! /Z/.

2. MASNY BEN — GIGACHAD prod. MRGH https://www.youtube.com/watch?v=_4x3WdeGl3U

3. Gigachad to umięśniony Lombaks, o szarym kolorze futra. Ma krótkie włosy, https://przygody-leopolda.fandom.com/pl/wiki/Gigachad.

4. Karol to taki prawdziwy gigachad, samiec alfa /Z/

5. ZONY WALI BOMBĘ WÓDY Z STARSZYM PANEM *GIGACHAD* , https://www.youtube.com/watch?v=6wSTqrnfeHc

 

(Zgłoszenie: 20.09.2022, oprac. Anna Wileczek)

Rys. Kacper Binkowski

 

Szukaj hasła

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj
Szukaj
Post Type Selectors