Strona główna » Hasła » be be be beton/ betoniarz / cztery cztery

be be be beton/ betoniarz / cztery cztery

Powiedzenie używane w różnych kontekstach, najczęściej żartobliwych, ironicznych lub fatycznych (podtrzymanie kontaktu w grupie rówieśników), które wywodzi się z dwóch filmów opublikowanych na Youtube w 2008 r. i odkrytych na nowo na TiKToku.  Podczas krótkiej wypowiedzi betoniarz z Polski pozdrawia betoniarzy pracujących w Anglii. Liczba 44 (wymowa cztery cztery), której towarzyszy gest podniesionych czterech palców to numer kierunkowy Wielkiej Brytanii. Zob. https://www.youtube.com/watch?v=rc7k3G4LdN4. Z tych dwóch fragmentów pochodzą cytaty: „Betoniarze w Anglii, macie pozdrowienia z Polski, be be be be beton!” oraz „Ty jebany betoniarzu. Cztery cztery” stosowane w różnych konfiguracjach.

Słowo beton w slangu odnosi się zarówno do człowieka (ograniczonego lub konserwatywnego, nieotwartego na zmiany), jak i do stanu po spożyciu środków odurzających, por. https://www.miejski.pl/slowo-Beton. Betoniarz natomiast do osoby mówiącej bzdury lub otyłej https://www.miejski.pl/slowo-Betoniarz.

Przykład użycia:

1. O! Cztery z matmy? Ty betoniarzu! /Z/

2. O co chodzi z tym j3banym betoniarzem 4? https://zapytaj.onet.pl/Category/001,003/2,32917439,O_co_chodzi_z_tym_j3banym_betoniarzem_4.html

3. Be Be Beton Boutique/ https://www.instagram.com/bebe.beton/

(Zgłoszenie: 10.10.2022; oprac. Anna Wileczek)

 

Szukaj hasła

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj
Szukaj
Post Type Selectors